title

Profili

Tērauda profili, kas pazīstami arī kā tērauda sekcijas vai konstrukciju tērauda formas ir standartizētas tērauda formas, ko izmanto dažādās celtniecībā, inženierzinātnēs un ražošanā. Šie profili ir paredzēti, lai nodrošinātu strukturālu atbalstu, sadalītu slodzi un veicinātu ēku, mašīnu un citu konstrukciju vispārējo stabilitāti un drošību. Tiem ir dažādas formas un izmēri, katram ir savas specifiskās īpašības un pielietojums. Tērauda profili parasti ir izgatavoti no oglekļa tērauda, taču, pamatojoties uz īpašām projekta prasībām, var izmantot citus materiālus, piemēram, nerūsējošo tēraudu vai leģēto tēraudu. Atbilstoša tērauda profila izvēle ir atkarīga no paredzētā pielietojuma, nestspējas prasībām un inženiertehniskajām specifikācijām. Šie profili ir neatņemamas sastāvdaļas daudzās nozarēs, kas veicina ēku, iekārtu un citu konstrukciju strukturālo integritāti un funkcionalitāti. 
1. U-veida Profili (vai C Profili):
Forma: U-veida profiliem ir U-veida šķērsgriezums, ar diviem horizontāliem atlokiem un bez vertikālas lentes.
Galvenās iezīmes: Profilus bieži izmanto ierāmēšanai, atbalstam un kā strukturālas sastāvdaļas dažādos lietojumos, tostarp ēku celtniecībā.
2. L-veida Profils:
Forma: Leņķa profilam ir L-formas šķērsgriezums ar divām kājām, kas veido 90 grādu leņķi.
Galvenās iezīmes: Leņķa profilu parasti izmanto konstrukciju ierāmēšanai, pastiprināšanai un stiprināšanai būvniecībā, kā arī mašīnās un iekārtās.
3. T-veida Profils:
Forma: T-veida profiliem ir T-veida šķērsgriezums ar vertikālu kātu un horizontālu augšdaļu.
Galvenās iezīmes: tos izmanto kā nesošos elementus un strukturālu atbalstu dažādos lietojumos, tostarp celtniecībā un mašīnās.
4. Z-veida Profili:
Forma: Z veida profiliem ir Z formas šķērsgriezums ar diviem atlokiem, kas ir paralēli, bet novietoti viens pret otru leņķī.
Galvenās iezīmes: Z veida zarus izmanto jumtu un sienu sistēmās, lai nodrošinātu strukturālu atbalstu metāla jumta paneļiem vai apšuvumam.


UPN un UPE ir divi plaši izplatīti Eiropas standarta profilu veidi, ko izmanto konstrukcijās un būvniecībā. Šiem profiliem ir noteiktas Eiropas standartos noteiktas šķērsgriezuma formas un izmēri. Tos plaši izmanto Eiropā un reģionos, kas pieņem Eiropas standartus konstrukciju tēraudam. 


UPN kanāli: 

  • Šķērsgriezums: UPN kanāliem ir U-veida šķērsgriezums ar paralēliem atlokiem un šaurāku tīklu. Tie būtībā ir U-kanāli.
  • Pielietojumi: UPN kanālus izmanto dažādos strukturālos un rāmju lietojumos, kā arī iekārtās, iekārtās un būvniecības projektos. Tie ir piemēroti vispārīgiem nesošiem mērķiem.

UPE kanāli: 

  • Šķērsgriezums: UPE kanāli ir līdzīgi UPN kanāliem, ar U veida šķērsgriezumu, paralēliem atlokiem un šaurāku tīklu. Tomēr UPE kanāliem parasti ir nedaudz atšķirīgi izmēri un īpašības, un tos bieži izmanto dažādiem nesošiem lietojumiem.
  • Pielietojumi: UPE kanālus izmanto konstrukciju un inženiertehniskos lietojumos, kam nepieciešamas īpašas nestspējas un izmēru īpašības. Tos izmanto ēku celtniecībā, tiltu būvniecībā un dažādos būvinženiertehniskajos projektos.

Lai gan UPN un UPE kanāliem ir līdzības to U formas šķērsgriezumu ziņā, to izmēru atšķirības var padarīt tos piemērotākus konkrētām slodzes un laiduma prasībām. Inženieri un arhitekti izvēlas piemērotu kanāla profilu, pamatojoties uz konkrēta projekta konstrukcijas projektēšanas vajadzībām. Gan UPN, gan UPE kanāli ir standartizēti, un to izmēri, svars un nestspēja ir noteikta atbilstoši Eiropas standartiem.